Pożyczki online bez konieczności wychodzenia z domu to obecnie standard. Tego typu usługę oferują zarówno banki, jak i firmy pozabankowe. Coraz więcej z nich pozwala na uzyskanie środków, jednak nie tylko przez stronę www, lecz także przez telefon. Jak to działa?

O taką pożyczkę możemy ubiegać się z dowolnego miejsca na świecie. Jedyne, co musimy posiadać to telefon, przy pomocy którego skontaktujemy się z wybraną firmą dzwoniąc na podatny na stronie www numer telefonu. W trakcie rozmowy niezbędne będzie podanie informacji zawartych w naszym dowodzie osobistym. Kolejny etap stanowi wybranie kwoty pożyczki oraz okresu kredytowania. Po dopełnieniu formalności i otrzymaniu pozytywnej decyzji, pieniądze w kilka chwil znajdą się na naszym koncie.

W większości przypadków, przez telefon otrzymać możemy wyłącznie pożyczkę gotówką na niewielką sumę, która nie będzie wymagała potwierdzenia żadnymi dokumentami. To, jak wysoką sumę możemy otrzymać, uzależnione jest zarówno od naszej zdolności kredytowej, jak i limitów danej firmy świadczącej tego typu usługi. W przypadku pożyczek bankowych jest to najczęściej kwota sięgające maksymalnie kilkudziesięciu tysięcy złotych, firm pozabankowych – do 10 000 złotych, a chwilówek – do 4 000 złotych.

Pożyczka na telefon to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią dopełniać dużej ilości formalności. W wielu przypadkach w zupełności wystarczające będą bowiem informacje zawarte w dowodzie osobistym. Nasza zdolność kredytowa zostanie sprawdzona przez skontrolowanie wybranych rejestrów dłużników. Biorąc pożyczkę w banku sytuacja jest jeszcze łatwiejsza – wybrana instytucja posiada bowiem dostęp do naszej historii konta.

Pożyczka na telefon świetnie sprawdzi się także u osób, które nie mają w danym momencie dostępu do laptopa, a co za tym idzie – nie są w stanie wziąć tradycyjnej pożyczki online. Z rozwiązania tego skorzystać powinni także wszyscy ci, którzy nie czują się dobrze w wypełnianiu dokumentów online lub ze względu na wiek czy stan zdrowia nie potrafią lub nie są w stanie obsługiwać komputera.

Z pożyczek na telefon skorzystać mogą również osoby nie mające konta w banku – bez przeszkód wypłacą one pieniądze na poczcie lub w Banku Pocztowym. Mogą one również dokonać tego przy pomocy specjalnej aplikacji na telefon.

Coraz częściej można się również spotkać z usługą, jaką jest pożyczka przez SMS. W jaki sposób wygląda tutaj cała procedura? Jest to bardzo proste – wystarczy bowiem, że wyślemy wiadomość SMS do naszego pożyczkodawcy, uwzględniając w niej kluczowe informacje na temat pożyczki takie, jak kwota o jaką chcemy wnioskować, termin spłaty zadłużenia, numer pesel, dane adresowe oraz numer konta, na który pieniądze zostaną wysłane, gdy nasza wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony.