Często przytrafiają się nam sytuacje, kiedy potrzebna jest dodatkowa gotówka. To nagłe wypadki, przypadki, awarie, mandaty, ale też niesamowite okazje cenowe na upragniony sprzęt czy wczasy zagraniczne. Każda z tych okoliczności wymaga uruchomienia oszczędności, o ile je mamy, albo pozyskania pieniędzy w inny sposób.

Niektórzy z nas mogą zwrócić się do kogoś z rodziny lub znajomych o szybką pożyczkę prywatną. To dobry sposób, bo w sytuacjach awaryjnych i przy atrakcyjnych przecenach liczy się przede wszystkim szybkość reagowania. Jednak nie każdy ma taką możliwość. To jednak nie oznacza, że są to sytuacje bez wyjścia. Z pomocą przychodzą wtedy firmy finansowe, które oferują pożyczki online.

Kredyty online – jaka to usługa?

 

To możliwość zdobycia dodatkowej gotówki szybko i bez zbędnych formalności. W mediach często można spotkać reklamy takich usług. Pożyczka online to nic innego jak internetowa odmiana chwilówki, z której przedtem można było skorzystać jedynie w oddziałach firm finansowych. Dziś można z takiej usługi skorzystać z każdego miejsca, kiedy jesteśmy w domu, w pracy, w podróży czy nawet już na zakupach. Ich zdecydowaną zaletą jest krótki czas realizacji, wiele firm obsługuje wnioski o pożyczki w 30-40 minut. Drugi, niewątpliwy atut to minimum formalności. Nie trzeba mieć zdolności kredytowej, zabezpieczeń i zaświadczeń o dochodach.

Pożyczki online – jakie dokumenty są potrzebne?

To właśnie, co odróżnia firmy finansowe oferujące kredyty online od banków, to zaufanie wobec klientów. Dzięki temu mogą pożyczyć pieniądze na wyższy niż w banku procent, ale za to szybko i bez przeszkód. Jedynym dokumentem jaki trzeba przedstawić jest aktualny dowód osobisty. Do formularza pożyczkowego należy dokładnie wpisać numer swojego dowodu wraz z serią oraz numer Pesel. Numery muszą być prawidłowe, ponieważ weryfikowane są za pomocą algorytmów i w razie popełnienia błędu, wniosek o pożyczkę online zostanie odrzucony. Można jednak założyć, że uważne wpisanie dwóch krótkich numerów nie przysporzy nikomu trudności.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt online?

 

Jest jeszcze kilka prostych warunków, które trzeba spełnić starając się o pożyczkę online.

  • Internetowe konto bankowe. Pożyczki i kredyty online są dostępne dla konsumentów, którzy mają takie konto bądź są skłonni założyć je w odpowiednim momencie. Ważne, aby dane właściciela konta pokrywały się idealnie z tymi, które podano we wniosku. Większość z firm pożyczkowych prosi o wykonanie przelewu weryfikacyjnego, przeważnie na kwotę 1 zł, na wskazane konto, w celu sprawdzenia tychże danych.
  • Telefon komórkowy. Ze względu na fakt, że nie mamy fizycznego kontaktu z firmą pożyczkową, wymagane jest podanie aktywnego numeru telefonu, ponieważ to najlepsza i najszybsza forma kontaktu w razie konieczności wyjaśnienia nieścisłości we wniosku.
  • Adres e-mail. Jak nietrudno zauważyć, pożyczki online są po prostu dla pełnoprawnych internautów, więc kontakt e-mail jest tu rzeczą naturalną. Jest drugim w kolejności po telefonie, ważny kanałem wymiany informacji pomiędzy klientem a firmą finansową.